Do końca listopada trwa darmowe chipowanie psów

To już ostatnie dni, w których właściciele psów za darmo mogą zachipować swojego psa w Słupsku. Akcja trwa do 30 listopada i mogą w niej wziąć udział wszyscy słupczanie.

Bezpłatne chipowanie psów wykonuje przychodnia weterynaryjna Renaty i Piotra Walkowiaków przy ul. Zygmunta Augusta w Słupsku. Zabiegi przeprowadzane są bez rejestracji dla wszystkich psów, których właścicielami są osoby zameldowane w mieście. Należy podać jedynie swój numer PESEL. Aby wszczepić chip pies musi mieć co najmniej 2 miesiące i musi być zdrowy.

Chip umożliwia odczytanie zawartych na nim informacji za pomocą specjalnego urządzenia, które przykłada się do skóry zwierzęcia. W ten sposób można odczytać 15-cyfrowy kod, który umożliwi identyfikację w jednej z baz danych. Skanery mają 10-metrowy zasięg, więc jeśli pies jest niespokojny lub chip przesunął mu się pod skórą, to i tak możliwe będzie odczytanie informacji.

Chip zawiera unikalny kod zarejestrowany w bazach, dzięki któremu będzie możliwe znalezienie właściciela psa. Jednak urządzenie to nie jest wyposażone w GPS, więc nie pokazuje lokalizacji zwierzęcia.

dodany 2018-11-21 09:12 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją