W Słupsku urodził się największy noworodek w Polsce

W miniony czwartek (29 listopada) w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku urodził się Pawełek. Jest on prawdopodobnie największym noworodkiem w Polsce.

Jak podają lekarze ze słupskiego szpitala, Pawełek po urodzeniu ważył 5270 gramów i mierzył 60 cm. Taką wagę dzieci osiągają zazwyczaj dopiero w trzecim lub czwartym miesiącu życia. Chłopiec przyszedł na świat siłami natury, jest zdrowy, silny i ma duży apetyt. Dziecko otrzymało 10 punktów w skali Apgar, czyli maksymalną liczbę, jaką można dać przy ocenie stanu zdrowia.

Co ciekawe, personel szpitala na początku myślał, że urodzą się bliźniaki. Wszyscy lekarze zgodnie przyznają, że po raz pierwszy w swoich karierach widzą tak dużego noworodka. W domu na najmłodszego członka rodziny czekają dwaj bracia, którzy również do małych nie należą.

dodany 2018-12-07 09:24 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją