Karma Dla Psa. Jak Wybrać?

Źródło: https://sklep-reksio.pl/

Jaka powinna być karma dla psa?

Karma dla psa powinna być podstawą prawidłowego sposobu żywienia pupila. Z tego względu kluczowe jest to, żeby dostarczała ona różnych składników odżywczych i to w zbilansowanej formie. Ważne jest przy tym utrzymanie pewnej stabilności względem dostarczania w pokarmie poszczególnych elementów, gdyż zbyt duże zróżnicowanie w kolejnych produktach może prowadzić do problemów trawiennych. Przy wyborze karmy bierze się pod uwagę czynniki związane z wiekiem, wagą czy rasą pupili, co definiuje niejako potrzeby żywieniowe. Oczywiście nie można zapominać o tym, że konkretne psy także będą miały swoje ulubione smaki, a do niektórych będą podchodziły niechętnie.

Kompletna i zbilansowana

Mówiąc o podstawowej karmie dla zwierzaka, na pewno trzeba uważać, żeby była ona kompletna. Taki pokarm musi zatem dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych, a nie tylko niektórych (tak jak bywa choćby w przypadku przekąsek, będących uzupełnieniem diety psa). Karma powinna posiadać białka, tłuszcze, minerały czy witaminy. Oczywiście nie mniej istotne jest zbilansowanie – wszystko musi się znajdować w odpowiedniej ilości i proporcjach, które pozwolą na spełnienie zapotrzebowania pupila. Rzecz jasna pełnowartościowe jedzenie dla psów ma być skomponowane tak, żeby wszystkie składniki mogły być bez problemu przyswojone (pokarm ma być strawny) oraz ma być bezpieczne, czyli pozbawione wszelkich szkodliwych dodatków (choćby chemicznych).

Stabilna pod względem składników odżywczych

Warto pamiętać o tym, że psy wbrew pozorom nie potrzebują bardzo zróżnicowanej diety, a wręcz przeciwnie – pod względem składników odżywczych, podawane produkty powinny być na stabilnym poziomie. Otrzymując posiłki w takiej formie, zwierzak będzie po prostu zdrowszy. Czworonogi są dość wrażliwe jeśli chodzi o układ pokarmowy. Nagłe i znaczące zmiany w składzie podawanych produktów mogą zatem prowadzić do licznych problemów, w tym głównie biegunek.