Co musimy wiedzieć o oknach PCV?

Okna PCV, okna drewniane lub okna aluminiowe? Jakie są ich najistotniejsze cechy? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy nabyciu kolejnych okien. Jedną spośród najważniejszych decyzji, przed jaką stajemy podczas budowy czy remontu domu, to dobór produktu, z którego będą zrobione własne okna. Do doboru mamy okna drewniane, okna aluminiowe oraz okna plastikowe popularnie nazywane PCV. Poniżej podpowiadamy, jakie okna dobrać, by były jak najlepiej dobrane do własnych potrzeb.

Wszystko co powinieneś wiedzieć

Okna plastikowe zrobione z odpowiedniej klasy produktów są przeważnie wymieniane średnio raz na dwadzieścia lat. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy profile okienne zostały nieodpowiednio dopasowane czy źle zamontowane. W takim wypadku w oknie mogą pojawić się nieodwracalne uszkodzenia, natomiast co za tymże idzie występuje kłopot z utrzymaniem izolacyjności termicznej lub dźwiękowej.

Jak kupować odpowiednie okna PCV Wrocław?

Okno jest niezwykle charakterystycznym wyrobem – pozornie większość okien wygląda tak samo, bez względu na wytwórcy. Wszyscy mają okna min. 5 komorowe, +/- takie same odcienie w modelu, odpowiednie kształty profili… zatem gdzie są owe rozbieżności? Jest ich zaskakująco dużo, natomiast mnóstwo niezwykle ważnych fragmentów jest niewidocznych na „pierwszy rzut oka” Profile mogą być klasy A, B czy C. Znaczy to, że ścianki strukturalne mogą mieć 2,8 mm grubości, /klasa A/ lecz także poniżej 2,5mm /klasa C/– różnica wynosi więc choćby 11% oraz więcej.

Konstrukcja okien plastikowych

Okna plastikowe tworzone są z polichlorku winylu, jaki jest wytrzymały na oddziaływanie wilgotności i różnice temperatur. Odpowiednio zaimpregnowane oraz dobrze zamontowane okna zapewniają nie jedynie izolację cieplną, lecz też dźwiękową. Okna plastikowe mają formę komorową, co oznacza, iż ramy okien i framugi składają się z komór o ilości uzależnionej od typu okna. Komory mogą się różnić wymiarami, wyglądem i grubością ścianek. Im więcej komór, tymże doskonalsza izolacja termiczna oraz dźwiękowa.

Okna PCV – zalety

Chyba ważną wartością okien PCV jest ich niska cena i użyteczność jednakowa jak w wypadku okien drewnianych. Okna PCV Wrocław effra.pl są dostępne w pełnej palecie odcieni oraz wzorów, dzięki czemu mogą odwzorowywać drewno oraz łatwo dostosować się do rodzaju i użyteczności domu. Nie potrzebują szczególnej pielęgnacji, starczy czyścić ramę szmatką zwilżoną wodą czy środkiem czyszczącym do okien – nie wpłynie to na jakość produktu. Na rynku istnieje mnóstwo kształtów oraz wyglądów okien plastikowych, są zarówno w postaci niewielkich okienek łazienkowych, jak również ogromnych, rozsuwanych drzwi tarasowych.

Okna białe lub kolorowe?

Wytwórcy okien PCV oferują okna w wielu odcieniach. Biały odcień jest neutralny. Więc sprawdzi się w dowolnym miejscu, niezależnie od jego funkcji. Dostępne są też barwne okna. Przeważnie wytwórcy oferują dziesiątki kolorów. Można napotkać w budynkach z oryginalną fasadą czy w domkach służbowych. Okno ma jednolity odcień – choćby w miejscach styku konstrukcji ze słupkiem. W takim wypadku na okno nie przykleja się specjalnej okładziny. To sama waga, z jakiej jest wykonane, jest pomalowana na odpowiedni odcień.