Fotowoltaika montaż sopot

W przeważającej części taka usługa jak fotowoltaika montaż Sopot jest bardzo podobna do instalacji paneli słonecznych. Ważne jest również, aby przestrzegać kilku zasad, w tym prawidłowego układania kabli i instalacji zabezpieczeń przeciążeniowych.

Zanim dojdzie do takiej usługi fotowoltaika montaż Sopot, upewnij się, że miejsce pod system zostało prawidłowo wybrane. Idealne byłoby miejsce, które jest nasłonecznione przez cały dzień i w niewielkim stopniu lub wcale nie jest zacienione przez drzewa lub inne budynki. Przed rozpoczęciem prac nad projektem dobrze jest skontaktować się z zakładem energetycznym. Technicy zakładu energetycznego będą w stanie powiedzieć, w którym kierunku powinny być skierowane panele, aby mogły przechwycić maksymalną ilość światła słonecznego.

Upewnij się, że Twój dach jest wystarczająco mocny, aby utrzymać ciężar wszystkich urządzeń. Trzeba będzie zaaranżować wystarczająco dużo miejsca na dachu dla wszystkich urządzeń, które będą się tam znajdować. Przed przystąpieniem do instalacji modułów fotowoltaicznych należy zakupić materiały eksploatacyjne. Podczas instalacji modułów fotowoltaicznych ważne jest przestrzeganie kilku zasad, w tym prawidłowe ułożenie kabli i zainstalowanie zabezpieczeń przed przeciążeniem. Należy:

  • rozłożyć moduły na dachu zgodnie ze schematem;
  • podłączyć każdy moduł ogniwa (fotowoltaicznego) do kabla;
  • podłączyć cały zestaw modułów do inwertera;
  • podłączyć baterię akumulatorów do inwertera.

Najczęściej stosowanymi materiałami do montażu modułów fotowoltaicznych są: aluminium, stal ocynkowana, stal nierdzewna oraz tworzywo sztuczne. Mogą być one mocowane do konstrukcji nośnej za pomocą śrub.