Jak wybrać samochody kempingowe?

Samochody kempingowe (campingowe) to samochody mechaniczne na czterech czy więcej kołach poświęcony do transportu osób oraz towaru, gwarantujące wymogi mieszkalne oraz nocleg w specjalnie zabudowanym oraz urządzonym pomieszczeniu. Pośród zwolenników caravaningu pojawiają się rozmaitego typu nazwy takiego pojazdu, jakie język polski zmienia właśnie od kilku lat. Spotyka się zatem pojazd „campingowy” oraz „kempingowy”. Znane jest również pojęcie camper wychodzące z języka angielskiego, jakie doczekało się spolszczonej odsłony – kamper.

Samochody kempingowe – półintegra

Półintegra jest jednym spośród najpopularniejszych rodzajów kamperów w Europie. Własną strukturą naprowadza alkowę, z ową rozbieżnością, iż tutaj nad kierowcą nie ma specjalnej powierzchni sypialnej, natomiast sama kabina jest w większym poziomie połączona z przestrzenią bytową, co podnosi użyteczność oraz zapewnia np. zastosowanie ruchomych foteli do siedzenia przy stoliku.

Integra

Integra to kamper, jaki ma zupełnie wbudowaną powierzchnię bytową z kabiną. Sam pojazd tworzy spójną bryłę, poprzez co wyróżnia się odpowiedniejszą aerodynamiką, aniżeli półintegra. Tymże, co charakteryzuje ów typ kamperów to maksymalne zastosowanie powierzchni samochodu. Integry są tworzone od podstaw na podwoziu pojazdu dostawczego, natomiast nie “dostawiane” (tak jak w innych modelach) do fabrycznie zakończonej kabiny kierowcy. Dzięki temu w ich projektach znajdujemy ciekawe wyjścia, jakie pomagają funkcjonalność pomieszczenia. Dostajemy dzięki temu większą powierzchnię kuchenną, ruchome fotele kierowcy oraz pasażera, natomiast nad nimi opuszczane, podwójne łóżko. https://cargo-group.pl/