Lecimy na wakacje!

Wielu z nas coraz częściej decyduje się na zagraniczne wakacje i to nie tylko w środku letniego sezonu, ale przez cały rok. Zagraniczne kurorty oferują doskonałą pogodę przez 365 dni w roku, świetną obsługę i to wszystko wielokrotnie w niższej cenie niż w Polsce. Jednak aby dostać się do odległej wakacyjnej destynacji, potrzebujemy środka transportu innego niż własny samochód. Najczęściej stawiamy na samolot, a konkretnie na tanie linie lotnicze, które za przystępną cenę przetransportują nas w większość popularnych miejsc.

Problemy transportowe

Minusem tanich linii jest to, że często, by obniżyć koszty, nie latają one z głównych krajowych lotnisk. W przypadku Warszawy większość takich linii nie lata z portu lotniczego na Okęciu, ale z Modlina. I tu pojawia się problem, jak się tam dostać. Miejsca parkingowe w okolicy lotniska są w końcu dosyć drogie i lepiej nie zostawiać tam samochodu na tydzień czy dwa tygodnie.

Transport do lotniska Modlin odbywa się przede wszystkim na dwa sposoby. Pierwszy to droga kolejowa. Pociągi odjeżdżają zarówno ze Śródmieścia, jak i innych dużych dworców Warszawy i kursują od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora. Jest to wygodne i szybkie rozwiązanie, ale może być problematyczne, jeżeli chcemy się dostać na lot o nietypowej porze. W takiej sytuacji transport do lotniska Modlin zapewniają komfortowe prywatne busy, odjeżdżające z kilku punktów w Warszawie, w tym spod Pałacu Kultury i Nauki. Jeżdżą one praktycznie przez całą dobę, o ile tylko w tym czasie odbywają się jakieś loty i sprawnie dowiozą nas na miejsce.