Źródło: https://oknadlaciebie.pl/
Czym się wyróżniają okna PCV?
Okna PCV powstają z polichlorku winylu, czyli polimeru syntetycznego z grupy polimerów winylowych. Do jego uzyskania dochodzi w procesie polimeryzacji chlorku winylu. Materiał ten należy do tworzyw sztucznych o wyjątkowo dobrych właściwościach termoplastycznych. PCV posiada przy tym dużą wytrzymałość mechaniczną, a także wykazuje odporność na czynniki atmosferyczne oraz oddziaływanie wielu rozpuszczalników i innych substancji chemicznych. Wykonane z niego okna są bardzo szczelne i nie wymagają częstej konserwacji.
Parametry okien z PCV
Okna z PCV zawdzięczają swoją izolacyjność i szczelność budowie samych profili. W starszych modelach wyposażane były w trzy komory w profilu ramy, natomiast obecnie może być ich nawet osiem. Inną ważną kwestią jest liczba okien, a tym samym komór szybowych. Przestrzeń między szybami bardzo często wypełniana jest argonem lub innym gazem szlachetnym. Kolejny istotny parametr to klasa profili. Najwyższa z nich ma oznaczenie A. Okna w tej klasie posiadają największą grubość zewnętrznych ścianek, a także największą szerokość wewnętrznych komór. Przekłada się to na najlepsze parametry izolacyjne.
Wysoka izolacyjność
Wysoka izolacyjność okien wykonanych z PCV wynika z zastosowania odpowiednich uszczelek w profilach. Posiadają one nie tylko bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, ale też skutecznie tłumią hałas i chronią przed przedostawaniem się wody do profili. W oknach tych najczęściej stosuje się uszczelki wykonane z kauczuku lub jego mieszanki z tworzywami sztucznymi. Z reguły są to uszczelki przyszybowe oraz oporowe. Im większa ich grubość, tym lepsze parametry użytkowe posiada okno. Izolację termiczną i akustyczną zwiększyć można poprzez zastosowanie dodatkowej uszczelki, a także odpowiednich szyb. Pakiety szybowe dla okien z PCV posiadają różne właściwości, np. przyciemniające lub antywłamaniowe.