Porównywarka leasingowa – co to jest i jak z niej korzystać?

Leasing to rodzaj umowy, dzięki której możemy uzyskać samochód lub jakikolwiek inny pojazd bez konieczności wnioskowania o kredyt samochodowy w banku. Z tej formy finansowania korzysta obecnie coraz więcej polskich przedsiębiorców. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy dokładnie, czym jest leasing oraz jakie korzyści wynikają z korzystania z porównywarek leasingowych. Zapraszamy do wnikliwej lektury.  

Co to jest leasing? 

Leasing to szerokie pojęcie. W najprostszym rozumieniu jest to rodzaj umowy cywilnoprawnej, którą zawierają ze sobą dwie strony: leasingodawca (czyli finansujący) oraz leasingobiorca (czyli korzystający). Zasady leasingu przypominają nieco wynajem długoterminowy oraz zakupy na raty. Cechą charakterystyczną leasingu jest przekazanie w użytkowanie leasingobiorcy określonego cennego przedmiotu w zamian za to, że zobowiąże się on do uiszczania określonych opłat leasingodawcy w konkretnej częstotliwości. Leasingobiorcy płacą raty co miesiąc, co kilka miesięcy lub co rok. Umowa leasingu jest podpisywana na określony czas.

Zdecydowanie najczęściej przedmiotem leasingu są samochody osobowe, jednak wielokrotnie można spotkać się z innego rodzaju ofertami. Często z leasingu korzystają rolnicy, którym zależy na pozyskaniu nowych ciągników lub profesjonalnych maszyn rolniczych. Jak wiadomo, sfinansowanie nowego samochodu czy maszyny rolniczej za gotówkę nie jest takie proste, dlatego właśnie warto postawić na leasing.

Jak znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę leasingu? To pytanie zadaje sobie naprawdę mnóstw osób. Kiedyś poszukanie oferty było rzeczywiście dość problematyczne, gdyż trzeba było robić to samodzielnie. Obecnie jest to znacznie prostsze. Pomoże nam porównywarka leasingu. Porównywarka leasingu to specjalny portal, na którym wykwalifikowani redaktorzy całkiem za darmo porównują dla nas oferty leasingu od różnych polskich firm. W ten sposób możemy zaoszczędzić naprawdę mnóstwo czasu i w kilka chwil znaleźć najlepszą ofertę w pełni odpowiadającą naszym potrzebom.