Tłuszcz MCT. Co warto wiedzieć?

Źródło: http://bio-nutrition.pl/

Gdzie występują zdrowe tłuszcze MCT w naturalnej postaci

Jeśli szukasz informacji o tym, gdzie występują tłuszcze MCT, z pewnością trafisz na kilka najpopularniejszych źródeł. Warto przy tym wiedzieć, że ich niewielką ilość przyjmujemy także w niektórych produktach spożywanych każdego dnia. Dostępne są jednak bogate źródła, z których pozyskiwanie tłuszczu jest wydajne, a przy użyciu odpowiednich metod również proste. To one przy stale rosnącym zapotrzebowaniu i popularności sprawdzają się dobrze w roli źródeł pozyskiwania zdrowych suplementów diety.

Codzienna dieta uzupełniona o tłuszcz

Jeżeli zdecydujesz się na stosowanie MCT, możesz włączyć go do regularnej diety. Zróżnicowane postacie oleju, śmietanki czy innych substancji pozwalają na zapewnienie najlepszego źródła tłuszczu w szybki sposób. Nawet prosta dieta niskokaloryczna powinna posiadać tłuszcze w określonej ilości, a MCT to dobry wybór nieobciążający zanadto organizmu. Produkt nie ma intensywnego smaku, może być pozbawiony aromatu, przez co jest w dużym stopniu neutralny.

Bogate źródła trójglicerydów MCT

Rośliną o naturalnej, wysokiej zawartości dobrych szybko wchłanianych tłuszczów są orzechy kokosa oraz nasiona palmy. To z nich pozyskuje się najczęściej trójglicerydy średniołańcuchowe, na które jest obecnie stale rosnące zapotrzebowanie. Naturalne źródła do zastosowań komercyjnych pozwalają na uzyskanie produktu o pożądanych właściwościach we właściwej, wytrzymałej formie. MCT urozmaicą dietę, pozwalając na jej terapeutyczny wymiar. Dzięki wspomnianym produktom, z których udaje się pozyskać MCT, jest on produktem wegańskim, organicznym i bezpiecznym.