Trwałe ciepło spod podłogi

Remontując lub budując dom, często stajemy przed dylematem, na jaką formę ogrzewania należy postawić. Często decydujemy się na ogrzewanie podłogowe, czy to elektryczne, czy poprzez rozprowadzenie ciepłej wody ogrzewanej instalacją gazową lub pompą ciepła. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Prąd, choć coraz droższy, można generować przydomową instalacją fotowoltaiczną. Pompy ciepła nie zawsze są super wydajne, ale instalacja jest neutralna dla środowiska. Natomiast gaz po prostu nie wszędzie da się podłączyć. Niezależnie jednak od tego, czym chcemy ogrzewać nasze domostwo, warto zadbać o to, by instalacja ogrzewania podłogowego była możliwie długowieczna.

Jak zwiększyć żywotność instalacji do ogrzewania podłogowego?

Poza zakupem samej instalacji odpowiednio wysokiej jakości, warto także dokupić podkłady pod ogrzewanie podłogowe. Nie zwiększą one zanadto całego kosztu inwestycji, a mogą spowodować w przyszłości znaczące oszczędności. Mają one doskonałe właściwości termoizolacyjne, dzięki czemu do ogrzania domu potrzeba znacznie mniej energii. Zabezpieczają także samą instalację przed uszkodzeniami. Wszystko to sprawia, że dzięki nim dłużej możemy cieszyć się bezawaryjnym ciepłem.

Choć ten rodzaj ogrzewania jest w Polsce coraz popularniejszy, to podkłady pod ogrzewanie podłogowe nie wszędzie są jeszcze oczywistością. Często chcąc zaoszczędzić odpuszczamy je sobie, przez co kosztowna instalacja jest znacznie bardziej narażona na wszelkiego rodzaju awarie. Doświadczenie pokazuje, że nie warto oszczędzać, a tak wydane pieniądze szybko nam się zwrócą.