Zdrowe słodycze na upalne lato

Jesteś na diecie – chcesz schudnąć, zadbać o zdrowie, wyleczyć choroby dietozależne lub wspomóc dietą leczenie farmakologiczne… Trzymasz się dobrze, zalecenia od dietetyka masz w małym palcu. Przychodzi taki moment, że masz nieopartą chęć sięgnięcia po coś słodkiego… Zamiast iść do sklepu po pierwsze lepsze, niekoniecznie zdrowe słodycze, poświęć chwilę czasu w domu i przygotuj coś zdrowego, co z pewnością wypełni Twoją chęć sięgnięcia po słodycze, nie rujnując uzyskanych dotychczas efektów stosowanej przez Ciebie diety.

A może mogę sobie pozwolić?

W psychodietetyce panuje pogląd mówiący o tym, że osoby stosujące ścisłą dietę, w której brakuje słodkich posiłków przyzwyczajają się do niej, choć czasem pojawia się chęć “zgrzeszenia”. Sięganie po łatwo dostępne słodycze często niesie za sobą lawinowy skutek w postaci coraz częściej pojawiającej się ochoty na słodycze. Może to być zgubne i prowadzić do zrujnowania osiągniętych dotychczas efektów dietoterapii. Gdy pojawia się chęć na słodkie, warto poświęcić chwilę czasu i przygotować samemu zdrowe słodycze. Alternatyw jest mnóstwo i z pewnością każdy znajdzie coś, co mu posmakuje i nie wpłynie negatywnie na stosowaną dietę.

Przepis na zdrowe, domowe lody truskawkowe

Za oknem upały, a Ty masz ochotę na słodkie? Przygotuj domowe, zdrowe lody, które będą idealnym dodatkiem do popołudniowej kawy.

Przygotuj pitny jogurt skyr o ulubionym smaku, 100 g świeżych truskawek i jednego banana. Owoce pokrój i zamroź. Gdy najdzie Cię ochota, zblenduj owoce i dolej jogurt skyr, przelej do silikonowych foremek i umieść w zamrażarce na dwie godziny. Smacznego!

Jeden taki lód to około 40 kcal, jest słodki za sprawą dodanego banana i bogaty w białko dzięki jogurtowi.